Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı

Marmara Ereğlisi kadınlar plajı Tekirdağ bölgesinde kadınlara özel nadir plajlardan birisidir. Bu plajda kadınlar çocuklarıyla birlikte tatilin keyfini çıkarabilmektedir. Marmara Ereğlisi kadınlar plajında belediyemiz tarafından yeni yapılan sahil çalışmalarında çeşitli kafeler ve büfeler açılmıştır. Bunun yanında ufak sezonluk hediyelik eşyalar satan dükkanlarda faaliyete başlamıştır.

Kadınlar plajında çocuklara özel eğlence parkı ve güvenilir ortam bulunmaktadır. Tesisimize yaklaşık 5 km mesafede bulunan bu plaj Marmara Ereğlisi tatil severlerine hitap etmektedir. Tesettürlü veya saçı açık kadınların girebildiği bu sahile erkekler alınmamaktadır.

Marmara Ereğlisi belediyesinin sahile verdiği önem ile kadınlar plajına ve sahil yoluna seneler geçtikçe ilgi artmaktadır. Marmara Ereğlisi sahil yolunda yapılan önemli çalışmalardan sonra oldukça güzelleşen sahil yolunda, aileler sabah akşam yürüyüş yaparak muhteşem havanın tadını çıkartmaktadır.

Sahil yolu yaz aylarında araç girişine kapatılıp yalnızca yayalar için bir cadde haline gelmektedir. Böylece çocuklu ailelerin güvenliği sağlanmaktadır. Araç girişine kapatılan bu caddenin bir ucu kadınlar plajıdır. Diğer ucu ise balıkçılar limanındadır. Cadde üzerinde ailelerin aradığı her şey bulunmaktadır. (mağazalar, dondurmacılar, kafeler, barlar, canlı müzikli kafeler vb.)

Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı Nerede?

Kadınlar plajının konumunu bulmak oldukça kolaydır. İstanbul istikametinden gelecek tatil severler Sultanköy’ü geçtikten sonra Marmara ereğlisi ışıklarından sola dönüp, belediye binasının yanından dümdüz 300 metre aşağı inip, solda mezarlığın bitiminde araçlarını parkedip, plajı bulabilecekler.

Tekirdağ yönünden gelecekler de aynı yolu izleyebilirler. Marmara Ereğlisi ışıklarından sağa dönüp, mezarlığı takip ederek 300 metre aşağıda araçlarını parkedip sahile ulaşabilirler.

Konum olarak 3 büyük şehre yakın olan belediyemiz, bütün tatil severleri kapılarını açmaktadır. Marmara Bölgesinin en çok tercih edilen sahil bölgesi Tekirdağ, bu yıl trend olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir