Marmara Ereğlisi Sahilleri ve Plajları

İstanbul’a en yakın tatil konumunda bulunan ilçemiz Marmara Ereğlisi, birbirinden güzel görkemli sahilleri ve plajlarıyla tatilcileri ağırlıyor.

Tekirdağ iline bağlı olan küçük ilçeler arasında yerini alan Marmara Ereğlisi, bahar ve yaz aylarında tatil yapmak isteyen vatandaşları ve turistleri ilçe sınırları içerisinde ağırlıyor. Marmara Ereğlisi ilçesi konum itibariyle İstanbul’a komşu ve Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine ise 20 DK mesafede bulunuyor. Bu sebeple Marmara Ereğlisi ilçesi yaz ve bahar aylarında bir çok tatilciyi misafir ediyor.

İhtişamlı sahilleri ile bir çok aile yapısına uyan Marmara Ereğlisi, birbirinden farklı 10’larca ünlü sahili bünyesinde barındırıyor. Marmara Ereğlisi’ne bağlı Sultanköy Mahallesi (İstanbul’a sınır mahalle) Ereğli’nin doğusunda yer alıyor. Sultanköy birbirinde şiri birden fazla sahili bünyesinde taşıyor.

Marmara Ereğlisi’ne gelip, sahil arayan konuklara gidebilecekleri en güzel sahilleri sıraladık. Bu sahiller İstanbul’a komşu Tekirdağ’ın ilk sahil şeritleridir.

Sultanköy Sahili

Geniş ve bol kumlu sahili ile Marmara Ereğlisi ilçesinin ilk sahilidir.

Kamaradere Plajı

Sultanköy’den sonra gelen bu mahalle sahiliyle tatilcilerin tecih ettiği sahiller arasında yer alıyor.

Marmara Ereğlisi Merkez Kadınlar Plajı

Bazı ailelerin tercih ettiği bu sahilde yalnızca kadınlar ve kız çocukları denizin keyfini çıkarıyor.

Marmara Ereğlisi Merkez sahili

İlçemizin göz bebeği olan bu sahil, merkezde yer alıyor. Sahil yolunun kenarında olan sahilde büfeler, restoranlar ve kafelerin olması nedeniyle en çok tercih edilen sahildir.

Marmara Ereğlisi Arka Sahil

İlçemiz üç tarafı denizlerle kaplı olması nedeniyle iki sahili bulunmaktadır. Limana yakın olan bu sahilde denize girme imkanınız bulunuyor.

Dallas plajı

İlçemizin en büyük sahilleri arasında yerini alan bu sahilde denize girmek keyif veriyor.

Saklı Köy Sahili

İlçemizin ailece gidilip denizin eşsiz keyfini çıkaracağınız bu sahil, ailelerce tercih edilen Marmara Ereğlisi sahilleri arasında bir numaralı sahil konumunda yer alıyor. Tesisimizin konukları bu sahili kullanmaktadır.

Ercan 2 sahili

Yeniçiftlik sahilleri

Yenice sahilleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir