Tekirdağ Tatil Yerleri

İstanbul’dan çıktığınızda Tekirdağ tarafında nerede tatil yapılmalı? Tekirdağ tatil kasabaları ve güzel sahilleri hangi ilçelerde yer alıyor?

İstanbul’da ikamet eden veya iş nedeniyle İstanbul gibi büyük bir metropol şehirde konaklayan bir çok vatandaş, yazın sıcağından bunalıp bir gün dahi olsa kendisini İstanbul’a yakın sahil kasabalarına atıyor. İstanbul’un doğu tarafındaki sahil kasabaları çok kalabalık olması nedeniyle bir çok vatandaşa cazip gelmiyor. Aileleri ile seyahat edecek vatandaşlara ise hiç cazip gelmeyen sahiller İstanbul’un doğusu ve güneyinde yer alıyor.

İstanbul’un Avrupa yakasından çıkıldığında batı sahilleri ise daha az tercih edilmesi nedeniyle kalabalıkta diğerlerine göre daha az oluyor. Bu taraftaki sahil kasabalarının çoğu tatil severlere kucak açmış durumda.

İstanbul’un Avrupa yakası çıkışından sonraki sahil kasabalarını tercih eden vatandaşlar kendilerini komşu şehir olan Tekirdağ’da buluyor. Bu şehrin ise İstanbul’dan çıkıldığı vakit Silivri’den sonra birbirinden güzel sahil kasabaları bulunuyor. Büyük avantajı ise İstanbul ile komşu ve daha az ziyaret edilen şehir olması.

Boğucu sıcaklıklardan arınmak, serinlemek isteyen İstanbullular, Tekirdağ sınırı olan Silivri’den çıktıktan sonra nerede tatil yapmalı? Tekirdağ tatil yerleri İstanbul’dan sonra başlayıp Çanakkale’ye kadar uzanıyor. Tekirdağ sahillerine ve ailecek tatil yapılabilecek kasabalarına bir göz atalım.

Sultanköy

Marmaraereğlisi Dallas Hotel&Pansiyon

Yeniçiftlik

Yenice

Tekirdağ Merkez Sahil Kasabaları

Kumbağ

Uçmakdere

Gaziköy

Hoşköy

Mürefte

Aşağıkalamış

Eriklice

Şarköy Sahilleri

Bu kasabalar İstanbul’dan çıkıldığında tek tek gezilebilecek sıralı kasabalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir